Кіровоград не може отримати нове ім'я

Кіровоград не може отримати нове ім'я

Кіровоград залишається єдиним обласним центром, який ще не змінив назву у рамках процесу декомунізації. Це сталося через відмову місцевої влади приймати запропоновані варіанти нової назви.

Кіровоградська міська рада проголовувала проти перейменування обласного центру — днями місцеві депутати вирішували долю міста і висловлювалися щодо надання Кіровограду нової назви — Кропивницький. За подібне рішення висловилися 10 депутатів, проти — 23.

Загалом міська рада Кіровограду подала на розгляд парламенту декілька можливих варіантів перейменування міста, що було названо на честь радянського партійного діяча Сергія Кірова і тому має отримати нову назву. Серед запропонованих варіантів — Кропивницький, Єлисаветград, Інгульськ та Златополь. Спеціальний комітет Верховної Ради підтримав варіант назви Кропивницький.

Поки що Кіровоград лишається єдиним обласним центром, назву якого не змінили у процесі декомунізації, що проводиться у державі. Нові назви отримав обласний центр Дніпропетровщини, колишній Артемівськ — тепер Бахмут, а також кілька десятків інших міст по всій території України.


СВІЙ ПЕРШИЙ ВІЗИТ НОВИЙ ПРЕДСТОЯТЕЛЬ ПРАВОСЛАВНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ЦЕРКВИ РАЗОМ ІЗ ПРЕЗИДЕНТОМ УКРАЇНИ ЗДІЙСНИЛИ ДО ДНІПРОВСЬКОЇ ЄПАРХІЇ
Президент України Петро Порошенко взяв участь у молебні в Дніпровському Храмі "Різдва Пресвятої Богородиці" Православної Церкви України. Богослужіння провів Митрополит Київський...