Вуз-переселенець тепер має ім’я українського поета-дисидента

Вуз-переселенець тепер має ім’я українського поета-дисидента

Донецький національний університет, змінивши місце свого знаходження на Вінницю ще у 2014-му, віднині носить нове ім’я. Таким чином, повна назва українського вищого навчального закладу звучить як Донецький національний університет імені Василя Стуса.

Конференція трудового колективу, у рамках котрої проходив процес перейменування, ухвалила нову назву для виша 75-ма голосами з можливих 105-ти.

Варто відзначити, що сам Василь Стус також був студентом ДонНУ, закінчивши учбовий заклад у 1959 році. Вже у 2005-му українському політв’язневі та талановитому поетові-дисиденту було посмертно присвоєно почесне звання Героя України.

Цікаво, що перейменування сьогоднішнього вуза-переселенця могло статися ще у 2008 році. Проте, у той час вищезазначена ініціатива не знайшла гідної підтримки.

 


СВІЙ ПЕРШИЙ ВІЗИТ НОВИЙ ПРЕДСТОЯТЕЛЬ ПРАВОСЛАВНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ЦЕРКВИ РАЗОМ ІЗ ПРЕЗИДЕНТОМ УКРАЇНИ ЗДІЙСНИЛИ ДО ДНІПРОВСЬКОЇ ЄПАРХІЇ
Президент України Петро Порошенко взяв участь у молебні в Дніпровському Храмі "Різдва Пресвятої Богородиці" Православної Церкви України. Богослужіння провів Митрополит Київський...