Реставратори завершили оновлення 900-річної віфлеємської мозаїки

Реставратори завершили оновлення 900-річної віфлеємської мозаїки

Після того, як італійські реставратори виявили незвичайну та безцінну мозаїку у храмі Різдва Христова у Віфлеємі, перед ними постало актуальне питання початку правильних реставраційних робіт релігійної коштовності.

Оскільки вік мозаїки становить неймовірні 900 років, спеціалісти дуже прискіпливо поставилися до свого нелегкого завдання. Відчищання кожного з півтора мільйонів камінчиків віфлеємської святині від накопичених роками сажі та бруду тривало не один тиждень. І нарешті реставрація вражаючої мозаїки добігла кінця.

Красу, виготовлену з перламутру, скла, спеціальних видів каменів та сусального золота, можна буде побачити вже після закінчення технічного ремонту у храмі Різдва Христова. А реставратори наразі взялися вирішувати нове складне завдання: тепер кропітких реставраційних робіт потребують п'ятдесят багатовікових колон Базиліки.

 


СВІЙ ПЕРШИЙ ВІЗИТ НОВИЙ ПРЕДСТОЯТЕЛЬ ПРАВОСЛАВНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ЦЕРКВИ РАЗОМ ІЗ ПРЕЗИДЕНТОМ УКРАЇНИ ЗДІЙСНИЛИ ДО ДНІПРОВСЬКОЇ ЄПАРХІЇ
Президент України Петро Порошенко взяв участь у молебні в Дніпровському Храмі "Різдва Пресвятої Богородиці" Православної Церкви України. Богослужіння провів Митрополит Київський...