Парламент може обмежити доступ українців до інформації щодо стану навколишнього середовища

Парламент може обмежити доступ українців до інформації щодо стану навколишнього середовища

Незважаючи на той факт, що українська Конституція – зокрема, її стаття 50 – є гарантом вільного отримання українськими громадянами будь-якої інформації про стан довкілля та утримання її статусу як незасекреченої, члени Верховної Ради несподівано зареєстрували законопроект, котрий суперечить зазначеній вище статті головного державного документу.

4838 – такий номер отримав таємничий проект майбутнього закону, в основі якого лежить пункт про нерозголошення отриманої центральним органом виконавчої влади, котрий займається реалізацією політики охорони природного навколишнього середовища, інформації. Виключення у даному контексті становлять тільки ті випадки, котрі є зазначеними в українському законодавстві.

Цікаво, що у разі прийняття такого суперечливого закону, Верховна Рада порушить Конституцію України, оскільки не має жодного права обмежувати доступ українських громадян до будь-якої екологічної інформації. Якщо новий закон затвердять у подібній парадоксальній редакції, то існуватиме великий ризик трактувати його пункти двояко через забезпечення населенню вільного доступу до інформації про навколишнє середовище та водночас заборону поширювати окремі інформаційні частини.