Територіальні громади в Україні утворюватимуться без змін у районних межах

Територіальні громади в Україні утворюватимуться без змін у районних межах

4676 – такий номер отримав щойно прийнятий депутатами Верховної Ради України законопроект щодо добровільного об'єднання українських територіальних громад. Згідно законодавчого документа, вони віднині матимуть право об'єднуватися та не зазнавати подальших змін у контексті територіальної цілісності власних районів.

Цікаво, що зазначений вище законопроект було прийнято лише з другого разу. Вперше за документ проголосували 219 народних депутатів, а вже вдруге – на дев'ятнадцять осіб більше. Окрім нового регламенту щодо територіальних громадських об'єднань, законопроект має на меті чітке визначення послідовності дій під час місцевих виборів у вже новостворених громадах. До того ж у зв'язку з цим зміни отримають одразу дві статті українського закону стосовно добровільного об'єднання територіальних громад і Земельний кодекс України.

Аби забезпечити повноцінне проведення виборів у територіальних громадах, інша державна установа – Кабінет міністрів – прийняла рішення виділити більше десяти мільйонів гривень для цього. Варто відзначити, що початкова сума цих коштів становила біля шести мільйонів.


СВІЙ ПЕРШИЙ ВІЗИТ НОВИЙ ПРЕДСТОЯТЕЛЬ ПРАВОСЛАВНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ЦЕРКВИ РАЗОМ ІЗ ПРЕЗИДЕНТОМ УКРАЇНИ ЗДІЙСНИЛИ ДО ДНІПРОВСЬКОЇ ЄПАРХІЇ
Президент України Петро Порошенко взяв участь у молебні в Дніпровському Храмі "Різдва Пресвятої Богородиці" Православної Церкви України. Богослужіння провів Митрополит Київський...