Вільна, але не дуже: Україна у рейтингу свободи в Інтернеті

Вільна, але не дуже: Україна у рейтингу свободи в Інтернеті

     Freedom House, міжнародна правозахисна організація, щороку оприлюднює рейтинг свободи слова в Інтернеті. Цього разу ми опустилися на 38 сходинку, але загалом вважаємося «частково вільною» державою.

     Організація повідомила, що плюсів і мінусів у нас більше, ніж достатньо. З одного боку в Україні нема проблем із блокуванням соцмереж, інформаційних ресурсів. Навпаки, ринок українського Інтернету впевнено зростає, але він потерпає від складної економічної ситуації, втрати Криму та війни у країні. Це те, що тягне нас назад. У Freedom House також відзначили, що фізичний тиск на коментаторів в мережі значно послабився, але нагадали про резонансне вбивство журналіста Павла Шеремета. Немало українських сайтів на Донбасі, який підконтрольний бойовикам, стверджують в організації, страждають від цензури. Більше того, на онлайн-дискусії в соціальних мережах продовжують впливати «партизанські голоси» з обох сторін, проплачені РФ коментарі та самоцензура, викликана страхом.

     До речі, Росія у рейтингу опустилась із 62 на 65 сходинку, зберігши за собою статус невільної країни.


Черговий напад у Львові на громадських активістів (відео).
Сьогодні, 29.03.2019 року громадські активісти Львова провели акцію протесту під стінами Львівської міської ради, з метою привернення уваги громадськості до забруднення міста небезпечними...