Як негода впливає на врожай

Як негода впливає на врожай

     Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів повідомила до яких наслідків призводять несприятливі умови в Україні.

     Снігові опади утворили в південних і центральних областях нерівномірний шар снігу на полях. Завдяки цьому, від 1 до 15% ранніх посівів пшениці, ячменю та жита було уражено такими хворобами, як септоріоз, темно-бура плямиста, борошниста роса, гельмінтоспоріоз, бура іржа, та гниття коріння. Незначна кількість озимого ріпаку (1-6%) була уражена наступними захворюваннями: борошниста роса, пероноспороз та альтернаріоз. Також чорною іржею були уражені більш пізні посіви ріпаку.

     Значні температурні коливання та висока вологість ґрунту не призвели до поширення гризунів. Загалом гризуни завдали шкоди 1-3% озимим культурам та ріпаку. У третини обстежених ділянок зафіксовано, що на один гектар припадає від 1 до 4 колоній, які мають від 2 до 10 функціонуючих нір.

     Зазначається, що кількість шкоди від гризунів може збільшитись, у разі утворення стійкого шару снігу та достатньої кількості корму для них. А от стійкі морози негативно впливатимуть на гризунів, також, несприятливими для них будуть різкі відлиги.

     Держпродспоживслужба повідомляє, що господарства проводять необхідний фітосанітарний нагляд за оброблюваними площами.


СВІЙ ПЕРШИЙ ВІЗИТ НОВИЙ ПРЕДСТОЯТЕЛЬ ПРАВОСЛАВНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ЦЕРКВИ РАЗОМ ІЗ ПРЕЗИДЕНТОМ УКРАЇНИ ЗДІЙСНИЛИ ДО ДНІПРОВСЬКОЇ ЄПАРХІЇ
Президент України Петро Порошенко взяв участь у молебні в Дніпровському Храмі "Різдва Пресвятої Богородиці" Православної Церкви України. Богослужіння провів Митрополит Київський...