Міністерство охорони здоров'я вчитиме українців не хворіти

Міністерство охорони здоров'я вчитиме українців не хворіти

     Нова програма реформування, створена Міністерством охорони здоров'я, пропонує кардинально змінити стратегію щодо громадського здоров'я з акцентом не на лікування хвороб, а на попередження їх виникненню.

     Під час спеціальної прес-конференції, присвяченої реформуванню системи охорони здоров'я, очільники профільного міністерства поділилися ідеями щодо переорієнтації системи лікування і зміни її на профілактику захворювань серед населення.

     У прес-конференції взяли участь виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун і її заступник Оксана Сивак. Урядовці зауважили, що створена їх відомством програма реформування медичної галузі акцентуватиме свої зусилля не на лікуванні хвороб, а на попередженні їх виникненню, проведенні роботи з навчання громадян запобіганню захворюванням та консультуванні щодо здорового способу життя.

     Як розповіла Уляна Супрун під час свого виступу, зараз із загального фінансування медичної галузі лише 1 відсоток коштів витрачається на профілактику різноманітних захворювань, переважна ж частина коштів іде на лікування. Саме це покликана змінити нова стратегія громадського здоров'я. Удосконалення взаємодії між лікарем і пацієнтом урядовці планують досягти за допомогою покращеної фінансової мотивації спеціалістів. Вагому увагу планують приділити також підвищенню кваліфікації та навчанню лікарів.


Черговий напад у Львові на громадських активістів (відео).
Сьогодні, 29.03.2019 року громадські активісти Львова провели акцію протесту під стінами Львівської міської ради, з метою привернення уваги громадськості до забруднення міста небезпечними...