Майже три мільйони громадян України, котрі наразі знаходяться на територіях, підконтрольних проросійським угрупуванням, страждають від морального геноциду у вигляді відсутності гуманітарної допомоги, незаконних затримань, катувань, жорстокого поводження, погроз та випадків сексуального насилля. Про це йшлося у 14-й доповіді Організації Об'єднаних Націй, основою якої стали права українського громадянина у центрі військового конфлікту у Донбасі.

Варто відзначити, що представники ООН констатували нелюдське поводження з українцями не тільки у самопроголошених «ЛНР/ДНР», а й на територіях, підконтрольних українському Уряду. У більшій мірі друга частина заяви стосувалась катування та нелегітимного ув'язнення, котре нерідко практикують співробітники СБУ, а також відсутність доступу міжнародним експертам у місця позбавлення волі.

З точки зору представників ООН, безкарність тих, хто має служити українському народові та захищати його, забезпечуючи різносторонню безпеку, є ключовою ознакою існуючого збройного конфлікту та залишається дуже поширеним явищем. Допомогти у поновленні прав людини для українського суспільства, залишеного на окупованих територіях, має тільки чітке та сумлінне виконання Мінських домовленостей усіма сторонами.