Вже до кінця поточного року Верховна Рада планує прийняти закон про військову поліцію, до обов’язків котрої увійде ведення досудового розслідування злочинів. Крім того, реформи очікують і українську армію, у контексті яких збройні сили нашої держави більше не залежатимуть від купівлі військової зброї та техніки, чиїм постачанням на територію України займається Росія. Відмова від вищезазначеної російської продукції здійсниться у межах двох наступних років.

Варто відзначити, що збройні сили нашої держави продовжать свою інтеграцію у НАТО. А до 2020-го року в Україні планують створити новий окремий тип війська – сили спеціальних операцій та високомобільних десантних військ.

Оптимістичні прогнози у нашої країни й щодо відродження військово-морського флоту до рівня самостійного підтримання безпеки та оборони узбережжя українських морів - Азовського та Чорного, недоторканності державних кордонів, її морської економічної зони, а також участь у міжнародних операціях разом з ЄС та НАТО.

Цікаво, що усі вищезазначені пункти є основою Стратегічного оборонного бюлетеню України, котрий розроблено з метою визначення напрямків реалізації військової політики України до кінця 2020 року. Документ вже було підписано президентом України Петром Порошенком два дні тому, 6 червня.