Українське правосуддя чинитиметься по-новому

Українське правосуддя чинитиметься по-новому

Вже восени цього року теоретичні зміни у контексті правосуддя, внесені до української Конституції, набудуть своєї практичної реалізації. Відповідний закон про це нарешті опубліковано.

Варто відзначити, що до пунктів, котрі зазнають довгоочікуваних метаморфоз, віднесені як збільшення віку для очолення посади судді – до 30 років – так і терміну діяльності генерального прокурора – до шести років. Але займати посаду Генпрокурора два терміни поспіль людина більше не зможе. Крім того, призначення судді супроводжуватиметься жорстким конкурсним відбором.

Вища рада юстиції отримає нове ім'я та перетвориться у Вищу раду правосуддя, а президент України більше не матиме права на створення суду. Вищезазначеними повноваженнями відтепер володітиме парламент.

Суддю Конституційного Суду звільнятимуть тільки за рішенням самого складу КС. Свої ж повноваження щодо безстрокового призначення суддів та згоди на їх затримання чи арешт Верховна Рада України залишить у минулому.

СВІЙ ПЕРШИЙ ВІЗИТ НОВИЙ ПРЕДСТОЯТЕЛЬ ПРАВОСЛАВНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ЦЕРКВИ РАЗОМ ІЗ ПРЕЗИДЕНТОМ УКРАЇНИ ЗДІЙСНИЛИ ДО ДНІПРОВСЬКОЇ ЄПАРХІЇ
Президент України Петро Порошенко взяв участь у молебні в Дніпровському Храмі "Різдва Пресвятої Богородиці" Православної Церкви України. Богослужіння провів Митрополит Київський...