Після скандальної заяви кандидата на пост президента США Дональда Трампа щодо визнання Криму російським та бажання вплинути на світову політичну спільноту, аби домогтися скасування санкцій проти РФ, Франк-Вальтер Штайнмаєр – міністр закордонних справ Німеччини – обережно заговорив про можливий сценарій поступового послаблення санкційного тиску на країну-агресора.

Звичайно, станеться це лише після того, як Росія почне виконувати «Мінські домовленості» у контексті припинення війни в Україні. Але, як зазначив Штайнмаєр, дедлайном цьому слугуватиме цьогорічний вересень, тобто ті півроку, на які було подовжено санкції проти РФ у липні, суттєво скоротяться.

Перший місяць осені, з точки зору міністра, має продемонструвати результати миротворчої роботи ЄС та бажання Росії співпрацювати з Європою у цьому напрямку. Цікаво, що більшість політичних аналітиків вважають, що бажання послабити санкційний тиск на РФ спричинений сумнозвісним «Brexit» - виходом Великобританії з ЄС. Таким чином, країни Європейського союзу просто намагаються залучитися підтримкою військово могутньої Російської держави взамін вищезазначеної Великобританії.