Кабінетом міністрів на розгляд українського Парламенту відправлено вже схвалений довгоочікуваний законопроект про спеціальну конфіскацію. У разі майбутнього підтримання законодавчого документу депутатами законопроект дозволить арешт отриманих злочинним шляхом активів, котрі належать як діючим народним обранцям, так і іншим високим службовцям.

Варто відзначити, що зазначений вище документ поки що не має жодних обмежень у контексті термінів власної дії. Проте, Верховна Рада під час розгляду зможе внести до його тексту будь-які правки. За словами представників Уряду Української держави, конфісковуватимуться службові й депутатські злочинні активи у вигляді коштів або валютних цінностей. Займатимуться цим процесом, а також його попереднім розслідуванням судова система та Національне антикорупційне бюро України.

Примітно, що президент Петро Порошенко неодноразово акцентував увагу і парламентарів, і широкого загалу на тому, що нашій державі вкрай необхідний закон про спецконфіскацію. Крім того, найближчим часом Верховна Рада має розглянути ще одне важливе питання – зняття депутатської недоторканості.