Ще одна країна висловила підтримку та довіру Українській державі, запланувавши спрощення для її громадян власного візового режиму. Йде мова про Словацьку Республіку. Окрім майбутньої лібералізації, сторони встигли обговорити й подальший розвиток спільної прикордонної інфраструктури та модернізації, котрої наразі потребують пункти пропуску.

За словами Олени Кучеренко – директора Департаменту з питань регіонального розвитку – Угоди про спільний контроль та місцевий прикордонний рух незабаром отримають законодавчі зміни, підтримані українською та словацькою сторонами. До того ж, суттєво скоротиться й час виконання митного оформлення.

Варто відзначити, що ініціатива лібералізації спільного україно-словацького візового режиму належить саме Словаччині. Цікаво, що на шляху вдосконалення митного контролю та прикордонного руху країни також планують будівництво нового автодорожнього пропускного пункту і під'їзної дороги до нього. Окрім співпраці у контексті прикордонного та митного контролю, Українська держава та Словацька Республіка також поглиблять відносини у науково-технічній, економічній та промисловій галузях.