Чому не пропускають закон, де розкритиковано ЕХ.ua

Чому не пропускають закон, де розкритиковано ЕХ.ua

     Дмитро Шимків розказав про те, що досі триває обговорення того закону, що регламентує боротьбу з інтернет-піратством (№ 3081-д). Розгляд закону, що було направлено для підпису Президента України, щодо державної підтримки кіно та протистоянню піратству в інтернеті ще продовжується через певні розбіжності в поглядах.

     Дискусія продовжується через те, що проблеми закону є дуже важливими. До нього є кілька зауважень, що підлягають детальнішому розгляду.

Українське онлайн-сховище EX.uа піддало критиці цей законопроект. Потім ресурс повідомив про закриття та звернувся до користувачів із проханням викачати з серверів до 30 листопада цього року.

     В EX.ua вважають, що такі законодавчі ініціативи в сфері інтернету, що їх названо боротьбою з піратством, має усі ознаки відвертого та нецивілізованого лобізму. Цей закон, що чекаю свого підписання Президентом, зробить невигідним виконання його ж положень. Розробники EX.ua кажуть, що буде поширюватися зневага до авторського права, та дія закону буде спрямована проти тих, хто його виконуватиме. Саме через це він і не вигідний. Така думка була вміщена в посланні до користувачів ресурсу.

     Нагадаємо, що ВР 23 вересня ухвалила та відправила за отриманням президентського підпису новий закон, в якому передбачено зміни в положеннях захисту прав авторів чи суміжних з ними в мережі інтернет. У законі додали рядок про вилучення порядку цих порушень. Такі ж зміни є у Цивільному процесуальному кодексі. Вони, зокрема, означають, що позов буде забезпечено виконанням, це унеможливить користувачам доступ до цих об'єктів інтелектуального права, що і є об'єктом спору.

Черговий напад у Львові на громадських активістів (відео).
Сьогодні, 29.03.2019 року громадські активісти Львова провели акцію протесту під стінами Львівської міської ради, з метою привернення уваги громадськості до забруднення міста небезпечними...