Польські націоналісті мають намір повернути українські землі

Польські націоналісті мають намір повернути українські землі

     Уже на початку 2017 року до судів Тернополя та Луцька потомки власників польських маєтків в сучасній Україні подадуть підготовлені позови в надії повернути статки своїх пращурів.

     Схожі документи мають подати поляки ще до двох судів – у Києві та Харкові. Цього разу вони планують відсудити в українців десятки гектарів земель, будинки й навіть мідну копальню в Харківській області, вартість якої оцінюється в суму півтора мільйона доларів.

     За цими позовами стоїть Конрад Ренкас, Голова співтовариства кресовяків (поляків, чиї пращури жили в Західній Україні). Ренкас запевняє, що в усіх позивачів збереглися усі необхідні документи й вони мають твердий намір повернути втрачене.

     У кожного з поляків, які підготували документи до судів, свої наміри: хтось планує отримати повну компенсацію, а хтось хоче повернути землю.

     Всього підготовлено 1600 позовів. Таку можливість організації відкрило завершення дії мораторію на повернення торгівлі земель в Україні з 1 лютого 2017 року та знаттям Єврокомісією обмежень на володіння земель в іноземних країнах.

     Також варто зазначити, що словами польського посла Яна Пекло, Польща планує прийняти участь у переговорах про Україну. Політик певен, повністю вирішити та завершити конфлікт на сході України без втручання сусідніх держав – нереально.

СВІЙ ПЕРШИЙ ВІЗИТ НОВИЙ ПРЕДСТОЯТЕЛЬ ПРАВОСЛАВНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ЦЕРКВИ РАЗОМ ІЗ ПРЕЗИДЕНТОМ УКРАЇНИ ЗДІЙСНИЛИ ДО ДНІПРОВСЬКОЇ ЄПАРХІЇ
Президент України Петро Порошенко взяв участь у молебні в Дніпровському Храмі "Різдва Пресвятої Богородиці" Православної Церкви України. Богослужіння провів Митрополит Київський...