МОЗ хоче стимулювати українську медицину

МОЗ хоче стимулювати українську медицину

     Міністерство охорони здоров'я висловило ініціативу про те, що українських лікарів потрібно кваліфікувати на роботу за ліцензією. Таким способом у Міністерстві хочуть дати поштовх до розвитку приватної практики українського лікаря.

     Міністерство охорони здоров'я України вбачає у введенні ліцензій те, що підштовхне медиків прискорити відкриття своєї приватної практики.

     Таку заяву зробив Ковтонюк Павло Анатолійович, заступник міністра.

     Він зробив заяву про те, що для міністерства є стратегічною прерогативою – запровадити персональне ліцензування медиків.

     Ковтонюк також розказав, що до міністерства прийшов запит, що надіслав парламентський комітет. Вони виразили свою зацікавленість у цьому питання.

     Павло Анатолійович повідомив таку річ. Аби пришвидшити процес відкриття індивідуальних медичних практик виникає потреба якомога більше упростити процедуру з отримання ліцензії на приміщення. Щоб ми знову не отримали, як сказав заступник мністра, «застарілу радянську лікарню», потрібно щось змінити у цьому питанні, адже складно дотриматися купи вимог з дотримання ліцензії.

     Ковтонюк Павло уточнив, що попри все, впровадження змін у сфері охорони здоров'я на початковому етапі немає перешкод у питання відсутності індивідуальних практик медиків.

     Варто додати, що також з 2017 року за ініціативи Міністерства охорони здоров'я України буде введено систему первинного медичного страхування громадян. Також нововведенням можна вважати можливість укладення договору з лікарем без необхідності прив'язувати до місця проживання особи. Ще державою заплановано встановити тариф на пацієнта.

     Ну а очікувати повного переведення української медичної системи на страхову форму варто приблизно 2020 року.