Згідно рішення Кабінету міністрів від 16 листопада 2016 року, створено координаційний комітет по пошуку та порятунку на морі.
     Ціль створення проста – узгоджувати дії центральних та місцевих органів влади, підприємств та інших органів задля розвитку системи пошуку та порятунку у морському пошуково-рятувальному районі України. Також комітет буде розробляти нові механізми та способи рішення проблемних питань заданої тематики.
     Головою стане міністр інфраструктури Володимир Омелян, а фінансування комітет отримуватиме від коштів державного підприємства «Адміністрація морських портів України» (АМПУ), які надходять від портових зборів – 10%. До складу органу також ввійдуть заступники міністра інфраструктури, іноземних справ, економічного розвитку й торговлі, охорони здоров'я, голова «Укртранбезпеки», Державної прикордонної служби та інші учасники.
     Також створення комітету призведе до нормального державного керівництва цією сферою згідно міжнародних угод. Особливо актуальним створення комітету є напередодні обов'язкового аудиту України зі сторони Міжнародної морської організації у березні 2018 року.