Переговори про переведення 17 ув'язнених із окупованого півострова, які тривали більше року, перебувають на стадії завершення. Тепер залишається останнє офіційне слово за Москвою.

За словами українського омбудсмена Михайла Чаплинга, засуджені з півострова одразу вийшли на зв'язок із українською владою після окупації Криму. Вони просили перевести їх на материкову України, аби ті мали змогу відбувати покарання згідно з українським законодавством. З ідентичними заявами в'язні звернулися й до російської влади.

Останні відповіли, що готові передати засуджених лише за Конвенцією. Проте українська сторона не погодилася з умовами опонента, адже, як каже пан Чаплинг, це означало б визнання півострова російським. Тож до переговорного процесу допустили омбудсменів. Київ запропонував звичайний хід передачі людей з одного пенітенціарного закладу в інший.

Після цього, підкреслює омбудсмен, були звірені списки, з яких 17 із 19 в'язнів погоджено на переведення, двох інших – викреслено. Причина в тому, що одна людина звільнена з УДТ, інша – мала російське громадянство.

Точної дати переведення людей поки що немає.

Нагадаємо, за даними МЗС, з моменту анексії Криму, повторно засуджено близько 200 українців. За інформацією правозахисників, кількість вивезених до російських в'язниць сягає понад 2000 людей.

23 січня 2017 року Міністерство юстиції РФ погодило з українською владою списки засуджених. У свою чергу українська сторона підтвердила свою згоду прийняти в'язнів для продовження відбування покарання на своїй території.