Росія не бачить цьогорічних виборів на Донеччині

Росія не бачить цьогорічних виборів на Донеччині

Військовий конфлікт заважає прямим і чесним виборам на Донбасі, переконаний представник РФ в ОБСЄ Олександр Лукашевич. Він констатував, що ОБСЄ не бачить сенсу піднімати це питання, оскільки на сході України досі триває збройне протистояння, а Мінські домовленості так і не виконані.

До того ж, підкреслює Лукашевич, не має гарантій, що найближчим часом ситуація зміниться й на сході запанує тиша. Тож наразі, каже представник РФ, потрібно сконцентруватися на встановлені миру на Донбасі, і це є першочерговим завданням.

Окрім цього, каже дипломат, українській владі варто займатися низкою інших надважливих питань, а саме: статусом регіону, виборами та амністією. Мовляв, ці пункти також прописані у форматі вищезгаданих домовленостей. У вирішенні цих проблем, акцентує Лукашевич, допоможе нормандський формат.

Нагадаємо, кілька днів потому посол Німеччини в Україні Ернст Райхель висловив думку, що цілком можливо провести вибори на Донеччині й при нинішній ситуації.

Вже згодом він роз'яснив свою точку зору. Мовляв, просто необхідно створити такі умови, щоб навіть присутність російських військ не змогла стати на заваді для проведення законних виборів.