Днями американські розвідувальні служби зафіксували російські ракети високої дальності, які Кремль попри домовленості, таємно розвернув. За даними американського уряду, Російська Федерація затіяла небезпечну гру, розвернувши два крилатих батальйони ракет – в Капустяному Яру, розміщення іншого поки що невідомо. Останній перемістили наприкінці 2016 року.

Ці дії складають загрозу Північноатлантичному Альянсу, певні в уряді. Допоки РФ так робитиме, мови про зменшення натівського озброєння не може й бути, запевняють у Білому домі.

Угода стосовно використання ракет середньої та маленької дальності обидвами країнами був підписаний в 1987 році тодішніми Президентами Рейганом і Горбачовим. Згідно цій домовленості державам дали три роки на знищення пускових ракет, радіус яких складає до 5 з половиною кілометрів.

Міністр оборони Америки Джеймс Меттіс організував негайну зустріч з європейськими колегами, аби обговорити ймовірну загрозу та порушення договору 1987 року Росією. Круглий стіл має пройти 15 лютого у Брюсселі.

Нагадаємо, нещодавно Америка оприлюднила розвідувальні дані стосовно російського військового флоту. За цією інформацією, протягом 10 років флот потенційно укріпиться та удосконалиться настільки, що зможе не лише гарантувати повну безпеку РФ, але й виконувати важливі завдання за межами країни. Щодо бойових суден, то їхня кількість наразі сягає близько 200, що поступається лише військовим одиницям Америки та Китаю.

До того ж розвідка зазначила, що Росія володіє добре оснащеними крилатими ракетами морського базування, які можуть нанести значну загрозу наземним об'єктам. В США певні, таким темпом, як РФ розвиває свій ВМС, їхній потенціал становить серйозну загрозу світові.