ЄС підтримує збільшення витрат на Північноатлантичний Альянс

ЄС підтримує збільшення витрат на Північноатлантичний Альянс

Європейський Союз планує зробити акцент на співпрацю з НАТО та збільшити фінансові витрати на посилення захисту. Таку інформацію розповів представник Єврокомісії Маргарітіс Схінас. Він певен, що наразі потрібно сконцентруватися на безпеці та обороні.

За його словами, Єврокомісія підтримала ультиматум міністра оборони Америки Джеймса Меттіса, який закликав партнерів Альянсу розкошелитися на витратити оборони. Після чого ЄС обговорили низку питань у цій сфері та підготували комплекс спецзаходів, які поглиблять спільні починання обох союзів.

Також він заявив, що на фоні переговорів Президент ЄС Дональд Туск і його колега Жан-Клод Юнкер підписали з Генеральним секретарем НАТО Єнсеном Столнтербергом надважливий документ, який засвідчує вищезгадані домовленості та проекти.

Тепер витрати країн-членів Європейського Союзу по Альянсу складатимуть 2% на ВВП.

Нагадаємо, міністр оборони Джеймс Меттіс звернувся днями до членів ЄС і акцентував їхню увагу на тому, що настав час збільшити витрати на спільний захист. Таку ж думку висловила нова Адміністрація американського керманича.

Перед цим зверненням Міжнародний інститут стратегічних досліджень у США провів оцінку цих витрат, і довів, що тільки дві країни, які входять до складу НАТО, витрачають на захист 2% ВВП.

Наостанок додамо, у Румунії НАТО планує створити багатонаціональну армію сухопутного призначення, спрямовану на захист Чорноморського регіону. Наразі вісім країн, які входять до складу Альянсу, виявили готовність направити своїх військових до країни. Окрім них, ще п'ятеро партнерів планують надати своїх фахівців для військових навчань на суші та у повітрі.

СВІЙ ПЕРШИЙ ВІЗИТ НОВИЙ ПРЕДСТОЯТЕЛЬ ПРАВОСЛАВНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ЦЕРКВИ РАЗОМ ІЗ ПРЕЗИДЕНТОМ УКРАЇНИ ЗДІЙСНИЛИ ДО ДНІПРОВСЬКОЇ ЄПАРХІЇ
Президент України Петро Порошенко взяв участь у молебні в Дніпровському Храмі "Різдва Пресвятої Богородиці" Православної Церкви України. Богослужіння провів Митрополит Київський...