Президент РФ всіляко переконує світову спільноту, що саме українська сторона чинить провокації на Донеччині. Мовляв, влада опонента планує виключно силовим шляхом, а не мирними домовленостями, довершити конфлікт.

Крім того, переконує очільник РФ, українська влада намагається дестабілізувати ситуацію і в Росії. Мовляв, вона таємно через свої кордон переправляє диверсійні групи завербованих терористів, які вчиняють безлад і свавілля у РФ. Такі небилиці Президент-агресор розповів під час виступу на колегії ФСБ.

Також Путін висловив впевненість, що ціль, яку переслідують в Україні, - це зірвання Мінських домовленостей. За його словами, українські посадовці не воліють прислухатися до свого народу та шукати компроміси для вирішення дуже складної ситуації, яка тягнеться ще з 2014 року.

У свою чергу міністр МВС України Арсен Аваков схиляється до думки, що саме Путін зацікавлений у вирішенні надскладної ситуації через військовий конфлікт. При цьому він заявляє, що президент ворожої країни настільки засліплений цією війною, що навіть і не розуміє, до яких наслідків вона призведе.

Також він підкреслив, що ані Європі, ані США не можна закривати очі на свавілля РФ. Якщо вони відмінять чи хоча б послаблять санкції проти Кремля, легше нікому не стане, а ось Путіну це лише розв'яже руки. Аваков переконаний, що вести переговори стосовно долі українського народу без участі України – неправильно.

Нагадаємо, Президент США Дональд Трамп пообіцяв сприяти збільшенню військового потенціалу українців. Теж додамо, що наприкінці січня минулого року за даними міністра оборони Степана Полторака, на Донбасі зафіксовано 5 тисяч російських військовослужбовців і понад 30 тисяч бойовиків.