Таке рішення прийняв Європейський Союз, опісля того як оцінив подальшу загрозу РФ проти України. За словами британського журналіста «Радіо Свободи» Рікарда Йозвяка, до списку санаційного пакету потраплять близько 40 підприємств з обох країн і 150 людей, які, на думку Європейського Союзу, є реальною загрозою для України та її кордонів.

Нагадаємо, кілька днів тому ЄС заявив, що цілий рік триватимуть санкції проти колишнього українського очільника Віктора Януковича та його прибічників. І протягом цього ж часу жоден із них не матиме можливості зняти свої активи у країнах Європи.

Додамо, Україна заборонила торгівлю з двома російськими виробниками ВПХ – ООО «Русвініл» і ОАО «Каустік». За словами Міністерства економічного розвитку та торгівлі, обидва підприємства несуть загрозу безпеці української економіки. Ця заборона триватиме не менше 40 днів, вона є тимчасовою, повідомляють у відомстві.

У квітні на заміну російським виробникам прийде вітчизняний завод по виробництву ВВХ і каустичної соди ООО «Карпатнафтохім». Як відомо, підприємство призупинило свою діяльність у 2012 році через проблеми на ринку нафтохімічного виробництва.