Нові умови сплати земельного податку

Нові умови сплати земельного податку

До Податкового кодексу України внесені зміни, згідно з якими відтепер українці платитимуть земельний податок по-новому. Оновленою нормою кодексу передбачено, що власники земельних ділянок сільськогосподарського призначення сплачують обов'язковий мінімальний платіж в розмірі 0,3% від нормативно-грошової оцінки землі. Відтак, власникам земельних паїв вони обійдуться дорожче.

Якщо до цього часу міські та інші місцеві органи влади могли встановлювати символічну плату за такі землі, то відтепер розмір земельного податку, що підлягає сплаті власниками, не може бути нижчим встановленого законом рівня.

Інша новація стосується сплати земельного податку багатодітними сім'ями, учасниками АТО, пенсіонерами та чорнобильцями, які мають більше, ніж одну земельну ділянку. Ці категорії громадян відтепер зможуть заощадити на земельному податку. Якщо до 2017 року податкова інспекція самостійно визначала за яку земельну ділянку необхідно сплатити податок, звільняючи від нього одну ділянку на свій розсуд, на яку поширювалась пільга, то відтепер такий вибір належить людині, що користується пільгою. Вона самостійно визначає ділянку землі, яку звільнено від оподаткування.

Необхідно запам'ятати, що про свій вибір земельної ділянки, яка підпадає під дію пільги необхідно заявити до1 травня поточного року, надавши для цього до податкової інспекції відповідні документи.

Черговий напад у Львові на громадських активістів (відео).
Сьогодні, 29.03.2019 року громадські активісти Львова провели акцію протесту під стінами Львівської міської ради, з метою привернення уваги громадськості до забруднення міста небезпечними...