Майже сім тисяч порушень стандартів приєднання громадян нашої держави до енергетичних мереж було зареєстровано минулого року. Аби суттєво зменшити цю вражаючу цифру, Національна комісія з регулювання енергетики та комунальних послуг вирішила ввести новий параметр компенсації за порушення якості наданої енергетики. Відповідна законодавча постанова вже є ухваленою.

За словами голови установи Дмитра Вовка, в Україні подібних нововведень за всю її історію ще не було. Тому Комісія, зі свого боку, має ініціювати подібні компенсації для громадян держави. Варто відзначити, що найчастішими фігурантами порушень у контексті надання електроенергії фігурують такі великі компанії як «Рівнеобленерго», «Південна залізниця», «Закарпаттяобленерго» та «Київенерго».

Нараховуватимуть грошові компенсації у вигляді зменшених рахунків, котрі українці отримуватимуть для сплати наступного місяця. Якщо будь-яка з компаній, котра, надавши неякісну електроенергію, відмовлятиметься від сплати компенсованих коштів, до неї застосовуватимуться відповідні санкції.

Заплановано початок дії вищезазначеної постанови на цьогорічний листопад.