Клімкін: Хрест на стосунках з Росією Україні не допоможе

Клімкін: Хрест на стосунках з Росією Україні не допоможе

Дипломатичні відносини з Росією розривати не можна, переконаний керівник Міністерства закордонних справ України Павло Клімкін.

Дипломатичні відносини з Росією розривати не можна, переконаний керівник Міністерства закордонних справ України Павло Клімкін. Адже відмова не поверне Крим Україні і тим більше — не припинить кровопролиття на Донбасі.
Якщо на дипстосунках поставити хрест, знадобляться посередники, які вестимуть діалог з Росією від імені України. «Сумніваюся, що ситуація, коли питання «про нас» буде вирішуватися «без нас», стало б найкращим виходом», — переконаний Клімкін. На думку міністра, участь Росії у розв’язанні конфлікту у Донецькій, Луганській областях вкрай важлива. Не випадково Тристороння контактна група з врегулювання конфлікту на Донбасі складається з України, Росії та ОБСЄ. Припинення діалогу — загроза для переговорного формату і хитких мінських угод.
Ще одна загроза у разі розриву двосторонніх відносин — припинення роботи українських консульств в Росії. Тобто мільйони українців, котрі зараз мешкають на території Російської Федерації, стануть цілком беззахисними. Похитнуться й українсько-російські стосунки в галузі економіки. Поки що така співпраця дуже важлива для багатьох українських підприємств.
Відтак рішення про реформування відносин з Росією мають ухвалюватись дуже виважено, з урахуванням всіх потенційних наслідків, підсумував очільник МЗС Павло Клімкін.

СВІЙ ПЕРШИЙ ВІЗИТ НОВИЙ ПРЕДСТОЯТЕЛЬ ПРАВОСЛАВНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ЦЕРКВИ РАЗОМ ІЗ ПРЕЗИДЕНТОМ УКРАЇНИ ЗДІЙСНИЛИ ДО ДНІПРОВСЬКОЇ ЄПАРХІЇ
Президент України Петро Порошенко взяв участь у молебні в Дніпровському Храмі "Різдва Пресвятої Богородиці" Православної Церкви України. Богослужіння провів Митрополит Київський...