До чого могло призвести зіткнення метеориту із Землею

До чого могло призвести зіткнення метеориту із Землею

     На початку цього року вчені розпочали працювати над проектом по бурінню кратера Чіксулуб, який утворився у результаті падіння на Землю гігантського метеориту. За однією із версій вчених, саме це призвело до гибелі динозаврів.
     Чіксулуб здебільшого можна зустріти на інших об'єктах Сонячної системи – Місяці або Сатурні. На Землі такі кратери фактично відсутні, що й заважає ґрунтовному аналізу породи. Відомо, що падіння метеорита сильно вплинуло на нашу планету, проте точні масштаби катастрофи і її екологічні наслідки досі невідомі.
     Вдалося дізнатися лише, що удар небесного тіла деформував породи таким чином, що вони стали більш пористими і менш щільними, ніж показували моделі, вивчені вченими раніше. Пористі породи забезпечили ніші (або так званий притулок) для розвитку простих організмів. Також в створені "пори" могли потрапити поживні речовини з циркулюючої води, нагрітої безпосередньо всередині земної кори.
     Фахівці кажуть, що рання Земля (за часів зародження життя) постійно піддавалася бомбардуванню метеоритами, тому «небесні гості» могли створити також і інші гірські породи зі схожими фізичними властивостями.

СВІЙ ПЕРШИЙ ВІЗИТ НОВИЙ ПРЕДСТОЯТЕЛЬ ПРАВОСЛАВНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ЦЕРКВИ РАЗОМ ІЗ ПРЕЗИДЕНТОМ УКРАЇНИ ЗДІЙСНИЛИ ДО ДНІПРОВСЬКОЇ ЄПАРХІЇ
Президент України Петро Порошенко взяв участь у молебні в Дніпровському Храмі "Різдва Пресвятої Богородиці" Православної Церкви України. Богослужіння провів Митрополит Київський...