Європейський Союз вважає неприпустимим введення смертної кари як найвищої міри покарання у Туреччині. Таку думку висловив голова Європейської комісії Жан-Клод Юнкер.

На йому думку, такі зміни у турецькому законодавстві сприятимуть повному розриву будь-яких відносин між організацією та країною. Європолітик назвав таке рішення «червоною межею», яку в жодному разі не можна перетинати. Якщо це станеться й турецька влада насмілиться перетнути цей край, то переговори про вступ до ЄС відразу будуть скасовані, підкреслив Жан-Клод Юнкер.
Окрім цього, Союз припинить й фінансову підтримку Туреччини, направлену на низку реформ, серед яких і суддівська. Мовляв, для чого фінансувати навчання суддів, якщо усі вони ув’язненні, акцентував голова Єврокомісії.
Як тільки усі вимоги для фінвиплат будуть надані, кошти відразу почнуть поступати. Нагадаємо, Європейський Союз за період з 2014 до 2020 років планує надати Туреччині близько 4,5 мільярдів євро. Наразі країна уже отримала суму у розмірі понад 167 мільйонів євро.
Також додамо, що нещодавно президент Турції Реджеп Ердоган заявив, що планує якнайшвидше підняти питання повернення смертної кари в країну. 16 квітня цього року в Туреччині пройшов референдум, який розширив президентські повноваження й відкрив главі держави нові можливості у керуванні країною.