Верхівка іракської держави дала 72 години Курдистану, аби ті віддали Іраку керування на усіма пропускними пунктами на кордоні та управління аеропортами. Таку новину повідомляють іноземні Засоби масової інформації.

Три доби й ані години більше – такий ультиматум висунув Багдад курдській верхівці. За їхніми словами, якщо останні не захочуть піти їм на зустріч і передати керування вищезгаданими пунктами, то через обумовлений термін Ірак закриє свій повітряний простір для міжнародних авіаційних рейсів із Курдистану й до нього.

Цю позицію повідомив іракський прем’єр-міністр Гейдар аль-Абаді. Він також зазначив, що окрім прикордонних пунктів, вони теж вимагають отримати управління над КПП на кордоні країни з Турцією та Іраном.

Наприкінці вересня бойовики провели референдум, на якому прийняли рішення від’єднатися від Іраку та створити нову державу – Курдистан. За даними цього голосування, 76% людей, що брали у ньому участь, підтримали ідею самопроголошення окремої держави.

Уряд Іраку звернувся до сепаратистів із вимогою відвести свої війська у райони, що контролюють курди. У свою чергу турецька влада теж швидко відреагувала на події та почала посилювати свої кордони на Південному-Сході своєю армією.