Україна не готова до роздільного збору сміття, але це не означає, що вирішення проблеми зі зборомта утилізацією відходів має переноситися щоразу на наступний рік. Про це в ексклюзивному інтерв'ювиданню 'Дзеркало тижня' сказав Міністр екологіі та природних ресурсів Остап Семерак.

Він зазначив, що в Україні на даний момент відсутні елементарні речі для запровадження сортуваннятвердих побутових відходів. "Хоча б тому, що немає контейнерів для такого сортування. Наприклад, тільки в Одесі їх потрібно близько 50 тис", - зазначив Остап Семерак, зауваживши, що нова модель поводження зтвердими побутовими відходами передбачатиме збільшення зборів за утилізацію сміття. Населення не хотілоб значного збільшення зборів, але воно неминуче", - пояснив Міністр екологіі та природних ресурсів.

Коментуючи можливість запровадження моделі роздільного збору ТПВ у 2018 році, він зазначив, щов парламенті зараєстрований законопроект, який передбачає можливість перенесення на один рік термінузаборони захоронення відходів в Україні."Ми не підтримуємо такого перенесення", - сказав Остап Семерак та висловив сподівання, що профільне Міністерство (Мінрегіонбуд) активізує свою роботу у цьому напрямку.

Міністер екології також зазначив, що у парламенті нині знаходяться близько 30 законопроектів, якірегулюють поводження з різними видами відходів (не лише ТПВ). "Спочатку маємо ухвалити Національнустратегію управління відходами, а лише потім ухвалювати закони, що її наповнюють", - підсумував Остап Семерак. Він повідомив, що документ пройшов погодження з усіма заінтересованими ЦОВВ і найближчимчасом буде передано на розгляд Уряду.