​Геннадій Зубко назвав лідерів з децентралізації

​Геннадій Зубко назвав лідерів з децентралізації

До Вашої уваги вже традиційно щомісячний кейс, який готуєМінрегіон, моніторинг реформи децентралізації. В об’єктивних показниках та цифрах – очевидні результати реформи – те, що розвіює суб’єктивніоцінки й нарікання скептиків. Про це на своїй сторінці уFBповідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України ГеннадійЗубко.

«Так, перша п’ятірка у рейтингу областей щодо формування ОТГ виглядає так: Хмельницька, Житомирська, Чернігівська, Волинська, Дніпропетровська області. Надходження до загального фонду всіх місцевих бюджетів України за 9 місяців цього року склали 134,9млрдгрн. Якщо порівнювати з минулим роком, то приріст склав 31,1млрдгрн, або +29,8%. Власні доходи місцевих бюджетів 366 об’єднаних територіальних громадзросли в 1,8 рази, або на 2,8млрдгрнта склали 6,3млрдгрн», - наголосив ГеннадійЗубко.

За словами Віце-прем’єр-міністра, децентралізація у сфері освіти також має помітні зміни. «У порівнянні з минулим місяцем в Україні на 26 опорних шкіл стало більше. Тепер їх налічується 441, з яких 135 створено в об’єднаних територіальних громадах», - зазначив урядовець.

Набирає темпів і такий інструмент розвитку як співробітництво територіальних громад. За попередній місяць ще близько 30 громад уклали 9 договорів про співробітництво. Всього в Україні укладено 104 договори про співробітництво, сторонами яких є 487 громад. Сфери, в яких вони об’єднали зусилля – ЖКГ, благоустрій, пожежна безпека, освіта, охорона здоров’я, соціальне забезпечення.

«Громади впевнено вирішують питання організації надання на своїй території адміністративних послуг. Моніторинг зафіксував створення 46 центрів надання адміністративних послуг саме в ОТГ. Всього в Україні на різних рівнях функціонує 715ЦНАПів», - розповів ГеннадійЗубко.

Нагадаємо, моніторинг здійснюється для забезпечення публічності процесу реформування, його результатів, а також для того, аби кожен регіон і кожне відомство, відповідальні за ті чи інші сфери реформи, могли оцінити результати виконання ними завдань.

Черговий напад у Львові на громадських активістів (відео).
Сьогодні, 29.03.2019 року громадські активісти Львова провели акцію протесту під стінами Львівської міської ради, з метою привернення уваги громадськості до забруднення міста небезпечними...