У Дніпрі урочисто відкрили новий Вірменський храм

У Дніпрі урочисто відкрили новий Вірменський храм

17 березня 2018 року у Дніпрі відкрили вірменську Апостольську церкву Святого Григора Лусаворича – одну з найбільших у Східній Європі.

Також відбулася церемонія освячення храму.
Її провів чинний 132-й Верховний Патріарх і Католикос всіх вірмен, першоієрарх Вірменської апостольської церкви Гарегін II.

До Украіни він спеціально прибув із Ечміадзінського кафедрального собору, що у Вірменії.
У Дніпрі Верховного Патріарха зустрічав і супроводжував меценат і патріот Дніпра, президент Міжнародного благодійного фонду «Солідарність» Олександр Володимирович Петровський, меценат і волонтер Еміль Карленович Арутюнян. Саме завдяки їх зусиллям та фінансовій підтримки, новий вірменський храм у Дніпрі був добудований у рекордно стислі терміни.

А представники вірменського культурного центру переконані: з відкриттям цього храму для вірменської громади міста починається новий етап.
«Перший камінь у фундамент храму заклали ще у 2003 році.
Храм Св. Григора Лусаворича - святиня для вірмен Дніпра і всієї України. Ми будували його більше 15 років. У 2017 році єпископ Маркос освятив хрести. Думали, що відкриємо храм в минулому році, однак вирішили почекати візиту в Україну Верховного патріарха і католікоса всіх вірмен Гарегіна ІІ. І ось сьогодні, 17 березня, довгоочікуваний візит відбувся », - зазначили у Вірменському культурному центрі.

За півгодини до прибуття Патріарха біля храму Св. Григора Лусаворича почали збиратися представники духовенства різних конфесій - православні, католики, протестанти, але в першу чергу - вірмени. Серед почесних гостей і Епископ Дніпровський та Криворізький УПЦ КП Владика Симеон та інші представники різних конфесій, а також гості з Європи та Ватикану.
Всього на церемонію освячення храму прийшли близько трьох тисяч осіб.
Були присутні також і представники влади - міський голова Дніпра Борис Філатов, губернатор Валентин Резниченко та голова Дніпропетровської обласноі ради Гліб Прігунов.
О 10.45, як і було заплановано, поріг храму переступив 132-й Верховний патріарх і Католикос Вірменської Апостольської церкви Гарегін ІІ.

Він відслужив молебен, учасниками якого були представники різних конфесій. Після освячення храму, патріарх звернувся з проповіддю на вірменській мові. Меценатам, які допомагали в будівництві храму, патріарх вручив нагороди.
Варто відзначити, що Гарегін ІІ - один з найавторитетніших релігійних діячів сучасності. Патріархом церкви він став в 1999 році, з 2013 року очолює Всесвітню раду церкв - організацію, яка покликана сприяти діалогу між різними християнськими конфесіями, а в ідеалі - об'єднати православних, католиків та інших християн.

"Це велика радість, що не згасає. Наші віряни отримали довгоочікуваний храм. Велика подяка всім, хто сьогодні був присутній тут" – відзначив голова Української Єпархії Вірменської Апостольської Церкви єпископ Маркос Оганесян.
Храм Святого Григора Лусаворича розташований на вул. Леваневського, 13. Церква, яку збудували вірмени,меценати і патріоти міста, є однією з найбільших святинь у Східній Європі. Споруда побудована за традиціями вірменської культури
і оформлена вулканічним каменем туф особливого, персикового відтінку, який доставляли безпосередньо з Вірменії. Архітектори храму – Варужан Айрапетян, Хачик Данієлян і Самвел Макян. Орнамент і фігури на фасаді будівлі виконав майстер-різьб’яр по каменю з Вірменії Хачатрян Арутюнов.

За словами представників вірменської громади, за вірменськими традиціями, церква є не тільки духовним центром, а й виконує роль культурного центру. При храмі діє вірменська недільна школа. На території храму встановлені традиційні пам’ятні камені – хачкари.
Храм розташований неподалік колишнього проспекту Калініна, який тепер носить ім’я героя Небесної сотні Сергія Нігояна.

СВІЙ ПЕРШИЙ ВІЗИТ НОВИЙ ПРЕДСТОЯТЕЛЬ ПРАВОСЛАВНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ЦЕРКВИ РАЗОМ ІЗ ПРЕЗИДЕНТОМ УКРАЇНИ ЗДІЙСНИЛИ ДО ДНІПРОВСЬКОЇ ЄПАРХІЇ
Президент України Петро Порошенко взяв участь у молебні в Дніпровському Храмі "Різдва Пресвятої Богородиці" Православної Церкви України. Богослужіння провів Митрополит Київський...