Бюджетні цільові кошти перспективного розвитку та інвестицій були виділені на реконструкцію енергетичної підстанції високої напруги. Основні правопорушення, виявлені працівниками Управління захисту економіки (УЗЕ) в Запорізькій області, полягали у фіктивній тендерній документації. Прокуратурою скасовано договір щодо закупівлі робіт.
     Співробітники Департаменту захисту економіки Нацполіції проводять превентивні заходи по дотриманню законодавства у бюджетній сфері. Поліцейськими постійно здійснюються перевірки фактів порушень законодавства під час освоєння бюджетних коштів, виділених за державними програмами та інвестиціями.
     Так, у серпні 2016 року було проведено відкриті торги з закупівлі робіт по реконструкції підстанції високої напруги. Переможцем конкурсу визначено товариство, з яким укладено відповідну угоду.
     Під час перевірки правоохоронці виявили ряд правопорушень, допущених як з боку розпорядників бюджетних коштів, так і зі сторони комерційної структури.
    Зокрема, розпорядником бюджетних коштів у тендерній пропозиції було приховано реальний предмет публічної закупівлі. Так, не було зазначено, що у вартість проведення робіт було закладено 90 відсотків закупівлі устаткування і лише 10 відсотків робіт з його встановлення.
     Крім того, працівниками УЗЕ встановлено відсутність у товариства-переможця конкурсних торгів необхідного персоналу та спеціальної будівельної техніки для виконання робіт у рамках договору.
     За даними фактами слідчим управлінням ГУНП відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 366 (Службове підроблення) Кримінального кодексу України.
Наразі директорові товариства-розпорядника бюджетних коштів повідомлено про підозру. Йому загрожує до трьох років обмеження волі, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю строком до 3-х років.

 

     Повідомляє Департамент захисту економіки Національної поліції України