Сьогодні Кабінет Міністрів України прийняв постанову, якою затвердив порядок розстрочення оплати комунальних платежів. Вказана новела стосується споживачів, які не отримують субсидій. Вони зможуть звертатися з заявою про розстрочку платежу, зокрема, вартості опалення. Після цього постачальник тепла вказує в квитанціях на оплату 50% вартості опалення в опалювальний сезон. Друга половина вартості опалення буде нарахована та зазначена в квитанціях на протязі наступних за опалювальним сезоном місяців. Про це повідомив голова Національної комісії регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг Дмитро Вовк. Він зазначив, що вказана постанова розроблена для зменшення навантаження на споживачів, які не змогли отримати субсидії.

 

В подальшому уряд планує прийняти ряд документів для регулювання касових розривів в рахунках між Нафтогазом України і Теплокомуненерго, які виникнуть внаслідок надання населенню розстрочки з оплати опалення.

На даний час в Україні оформлено та в стадії оформлення знаходяться документи для надання субсидій 5,5 мільйонів сімей.

Прем'єр-міністр України повідомив, що сім'ям, які з якихось причин не оформили субсидії, уряд планує в подальшому надати можливість розстрочення платежів до дванадцяти місяців.