Глава Української держави Петро Порошенко усіляко сприятиме отриманню українською мовою статусу єдиної державної. Але – з усією повагою до тих тисяч національних меншин, котрі наразі знаходяться на території нашої країни і, належачи до інших націй, все одно патріотично стали на захист незалежності та суверенітету України у такий непростий для неї час.

За словами пана Порошенка, його головний пріоритет як президента – консолідація українців та цінування того високого патріотизму, котрий встиг продемонструвати кожен житель Української держави. І мова у цьому контексті йде як про тих безстрашних воїнів, котрі вже другий рік поспіль знаходяться у сумнозвісній зоні проведення антитерористичної операції, так і про українських громадян, котрі глибоко поважають національні українські символи і віддають їм належну шану.

З точки зору президента України, зовнішня загроза, яка і сьогодні є критичною для українських територій, тим не менш, суттєво прискорила зростання серед українців почуття громадської відповідальності та зазначеного вище патріотизму. Крім того, народ України стабільно підтримує й приєднання своєї держави до світової європейської спільноти, крокуючи назустріч реформуванню та позитивним змінам.

Відмітив Петро Порошенко й закон про декомунізацію, завдяки дії якого Україна позбулася сотень нагадувань про радянський режим, нав'язаний нашій країні сьогоднішнім агресивним та підступним окупантом – Російською Федерацією. До того ж, президент зауважив, що майбутнє надання Українській Православній Церкві автокефального статусу не означатиме насильницьке нав'язування українцям релігійних понять сьогоднішньої влади.