Більше півсотні представників Збройних Сил Української держави стали володарями нагород за власні професіоналізм та мужність від українського президента Петра Порошенка. Нажаль, з вищезазначеної кількості героїв 21 особа була нагороджена посмертно. Важливо додати, що представлені до нагород українські герої були поранені або загинули, беручи участь у боях у зоні проведення АТО – на Луганщині та Донеччині. Серед нагород, котрі знайшли своїх власників – ордени Богдана Хмельницького ІІІ ступеня, ордени «За мужність» ІІІ ступеня та медалі «Захиснику Вітчизни».

Варто відзначити, що сьогодні Україна відзначає й ювілейну – вже піввікову - річницю з моменту вступу у дію однієї з невід'ємних частин сучасної Національної гвардії України – охорони громадського порядку. У зв'язку з цією важливою датою пан Порошенко нагородив і військових цього підрозділу. Зокрема, медалями «За військову службу в Україні» та орденами Данила Галицького.

Петро Порошенко зазначив, що наша країна вперше за всі роки незалежності на настільки високому рівні вшановує щоденний подвиг та вражаючу сміливість українських військовослужбовців і додав, що їхня місія – захист та охорона життя українських громадян – є надважливою і необхідною.