Інформаційне агентство УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Круглий стіл РНСУ «Міжнародний день рідної мови»

Круглий стіл РНСУ «Міжнародний день рідної мови»
82811 ПЕРЕГЛЯДІВ

21 лютого 2018 р. в Інституті політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України (м. Київ, вул. Генерала Алмазова, 8, ст. метро «Печерська», вхід з вул. Арсенальної) о 13:00 Рада національних спільнот України проводить круглий стіл,присвячений Міжнародному дню рідної мови і підведенню підсумків Всеукраїнського конкурсу «Квітни мово — зірнице слово». Під час круглого столу відбудеться офіційне підписання Меморандуму про співпрацю між Радою національних спільнот України та Інститутом політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України.

До участі у роботі Круглого столу запрошуються представники органів державної влади, науковці НАН України, НАПН України, провідних університетів України, голови та представники громадських організацій національних спільнот України, вчителі, студенти та інші зацікавлені особи.

Рідна мова для кожної людини є важливим елементом культурної свідомості. Вона накопичує традиції й досвід попередніх поколінь і дозволяє передати їх нащадкам. Мова — це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу.

В Україні живуть понад 130 національних меншин – носіїв 79 мов. Згідно зі ст. 10 Конституції України «Державною мовою в Україні є українська мова». Вона є рідною майже для 50 млн осіб. Але в Україні є також мови, які знаходяться на межі зникнення: зокрема, два діалекти ромської мови, кримчацька, урумська мови, а також галицький діалект караїмської мови.

21 лютого представники всіх націй і народностей світу відзначають Міжнародний день рідної мови. Свято було започатковано у листопаді 1999 року на тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у Парижі. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» — звучало у заголовку документа. Міжнародне свято рідної мови мало послугувати захисту мови як культурної спадщини кожної окремої національності, кожної народності на нашій планеті. В Україні це свято існує з 2002 року. 

Під час Круглого столу буде обговорено низку важливих тем, присвячених згаданим історичним подіям і наявному досвіду управління та пошуку нових механізмів діяльності національно – культурних спільнот України на загальноукраїнському та регіональному рівнях.

Акредитація учасників та представників ЗМІ проходить за телефоном: +38(050)4389000. Відповідальна особа – Дар'я Дем'янчук.

Теги: рада, національні, спільноти, ашот, аванесян, міжнародний, день, рідна, мова

Передрук матеріалів, використання фото, відео дозволяється тільки за умови посилання на «Інформаційне агентство УНТ» та зазначення автора. «Інформаційне агентство УНТ» не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Редактор: redaktor@unt.ua

© 2018 Інформаційне агентство УНТ Українське Народне Телебачення