Вже за два роки черговий єврокубковий турнір планує зазнати кардинальних змін. Можливість створення нової Ліги чемпіонів, про яку все не втомлюються говорити представники сьогоднішніх топ-ліг, може отримати «зелене світло» та стати основою для компромісу між ними та УЄФА.

Існує навіть майбутній проект подібної футбольної реформи, згідно якої вищезазначені чемпіонати спортивного топ-квартету – а це Англія, Іспанія, Німеччина та Італія – отримають гарантовані місця у груповому турнірі. І це – незалежно від того місця, котре країна матиме у таблиці загальних футбольних коефіцієнтів серед усіх держав світу.

32 команди, котрі Ліга має й сьогодні, залишилися б у її складі у колишній кількості розділених восьми квартетів. Три призери стали б володарями путівок на чемпіонати, а ще один колектив зміг би додатково зіграти у групі за історичні заслуги.

До групового етапу з загальної кількості клубів, пройшовши кваліфікацію, дісталися б не більше шести. Україна, таким чином, отримає лише одне гарантоване місце, а от такі футбольні гіганти як Португалія чи Франція – одразу по два.

Варто відзначити, що про історичні зміни в УЄФА широкий загал може дізнатися вже цьогорічного 14-го вересня – день, коли стане відоме й ім'я нового президента організації. Новий формат Ліги, таким чином, старує щонайближче у 2018-му році і триватиме три роки.