Талановитий український письменник Юрій Андрухович отримав почесну медаль імені Гете за свої зусилля у галузі міжнародної культурної інтеграції та за сприяння поширенню самобутньої німецької мови за межами німецькомовного світу. Варто відзначити, що подібні нагороди мають більш ніж піввікову історію вручення, а ініціатива нагородження належить німецькому Гете-Інституту.

Цікаво, що вручення медалей, котре відбувається щорічно, має нову культурну тему кожного разу. У 2016-му році актуальною темою була обрана оригінальна й важлива Міграція культур, а разом із паном Андруховичем свої нагороди за сприяння світовому культурному обміну також отримали представники Нігерії та Грузії.

Важливо додати, що самобутню українську літературу дуже люблять в усьому світі, зокрема, у сусідній Польщі. Її читачі просто обожнюють твори таких талановитих літераторів Української держави як зазначеного вище Юрія Андруховича, його доньки Софії, Сергія Жадана, Оксани Забужко, Любко Дереша, Тараса Прохаська, Юрія Винничука й Олександра Ірванця. До речі, саме Юрій Андрухович став першим українським письменником, котрий отримав престижну літературну польську премію «Ангелус». Сталося це десять років тому.