Кліматологи знайшли причину екстремально холодних зим, які останнім часом турбують екологів усього світу. За словами експертів, зміни клімату зумовлені декількома факторами, серед яких — зміни інтенсивності повітряних течій з обох боків Атлантики.

 

Експерти американського університету Шеффілда дослідили явище зміни клімату і на основі своїх спостережень зробили висновок про те, чому в усьому світі зими стали більш холодними. Зокрема, суворішими в Америці та багатьох країнах Європи зими стали через зміни у проходженні струменевих потоків повітря над Землею.

Другим фактором за вагомістю називають потепління в Арктиці, що викликає танення льодовиків. Так, на даний момент площа льодовиків в Арктиці є рекордно малою. У результаті цих явищ повітряні потоки проходять не над морем, як було раніше, а над європейськими країнами, зокрема над Великою Британією. Саме з цієї причини, за словами кліматологів, східне узбережжя Сполучених Штатів та Велика Британія найактивніше потерпають від суворих морозних зим.

 

В'ячеслав Ситник