Вчора ввечері під час святкування Дня взяття Бастилії французька Ніцца перетворилася на центр гучного теракту, жертвами котрого стали 200 людей, серед яких більше ста осіб зазнали поранень різних ступенів тяжкості, а ще вісімдесят учасників святкування, з урахуванням дітей, загинули.

Причиною масової загибелі людей стала вантажівка, котра врізалася у нічого не підозрюючий натовп. Після зіткнення водій транспорту почав стрілянину. Аби зачепити якомога більше осіб, вантажівка спеціально їхала зигзагами біля двох кілометрів по Англійській набережній – тому самому трагічному місці, де гості та жителі Ніцци зібралися ввечері для того, щоб побачити святковий феєрверк.

Французька поліція, котра прибула на місце теракту, застрелила водія-вбивцю. Вже відомо, що терористом був 31-річний чоловік, поряд з яким у машині правоохоронці знайшли гранати та вогнепальну зброю. Відповідальність за масштабний теракт на себе взяло терористичне угрупування «ІГІЛ», котре у минулорічному листопаді вчинило ще один теракт у Франції. Тоді жертвами терористів стали гості паризького театру «Батаклан».

Наразі президент Франції Франсуа Олланд зробив заяву щодо подовження надзвичайного становища у країні ще на три місяці та наголосив на посиленні впливу французьких військових на Ірак і Сирію.

Варто відзначити, що серед загиблих у Ніцці є також один громадянин України. Ще одного українця поранено.