Цього року Нобелівську премію миру отримав Президент Колумбії Хуан Мануель Сантос за активне сприяння закінченню громадянської війни, яка тривала близько 50-ти років.
     Президент удостоївся нагороди за вирішення конфлікту з партизанами Революційних збройних сил (FARC), повідомляється на сайті премії. В ході цього військового конфлікту загинули 220 тисяч колумбійців (військових та мирних жителів). 6 мільйонів через військові дії на рідній території стали вимушеними переселенцями – як внутрішніми, так і зовнішніми.
     Комітет премії наголошує на тому, що ця нагорода повинна також символізувати заслуги народу Колумбії, який, зміг вистояти перед військовою агресією та не запав духом.
     Угода про перемир'я між колумбійським урядом і партизанами FARC було підписано 27 вересня 2016 року. Згодом відбувся референдум, на якому жителі країни з невеликою перевагою проголосували проти укладення мирного договору з партизанами. Проте конфлікт було зупинено. Сантос заявив, що результат плебісциту не позначиться на укладанні миру.
     Нагадаємо, Нобелівську премію миру отримують фізичні особи або організації, які зробили значний внесок у закріплення миру в світовій спільноті.