Телеканал УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Керівник поліції Донецької області відзвітував перед громадою

55487 ПЕРЕГЛЯДІВ

На колегії Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Микола Семенишин доповів про результати роботи поліції Донеччини в 2017 році та хід її реформування, а також взаємодію з інститутами громадянського суспільства та реалізацію сучасних проектів з публічної безпеки.

В 2017 році до поліції Донеччини надійшло понад 350 тисяч звернень, проте більшість з них - не кримінального характеру. Микола Семенишин зазначив, що рівень злочинності продовжує знижуватися, зокрема тяжких та особливо тяжких злочинів порівняно з 2016 роком зареєстровано майже на 22% менше (7,4 тисячі).

Разом з тим зросла кількість розкритих кримінальних правопорушень. Поліцейські розкрили 91% умисних вбивств, а за розкриттям грабежів, угонів та крадіжок з квартир поліція Донеччини входить у п’ятірку кращих в країні. Однак залишаються певні проблеми з встановленням підозрюваних у вчиненні крадіжок та шахрайств.

На першому місці в роботі поліції залишається протидія трафіку нелегальної зброї та затримання учасників незаконних збройних формувань. У 2017 році поліцейські вилучили 205 одиниць зброї, більше 230 тисяч набоїв, 190 кг вибухівки. Затримано більше 300 бойовиків та їх пособників.

Микола Семенишин відзначив, що для підвищення рівня безпеки та ефективного надання поліцейських послуг поліція Донеччини продовжує реформуватися, створюються нові підрозділи.

«Реформується кримінальна поліція. Створено інститут детективів. Міжнародні партнери в рамках конкурсу провели відбір і сьогодні вже призначений головний детектив Донецької області, також у штат відібрано 28 кращих працівників поліції. Вони будуть займатися напрямками протидії кіберзлочинності, злочинам в сфері економіки, розкриттям особливо тяжких злочинів», - розповів Микола Семенишин.

Є зміни і в превентивному блоці. На Донеччині впроваджується «скандинавська модель» забезпечення охорони публічної безпеки: створені антиконфліктні групи (перемовники, що спеціалізуються на вирішенні конфліктів). Порядок на вулицях охороняють новостворені групи реагування патрульної поліції, з метою протидії домашньому насильству в Маріуполі запрацювали мобільні групи поліції «Поліна».

В результаті цієї роботи на вулицях Донеччини стає безпечніше - лише 8,3% від усіх правопорушень вчинені у публічних місцях.

Керівник поліції Донеччини підкреслив, що 2017 рік став початком втілення в життя інноваційних IT-технологій, розвиток яких триває. Після Єдиного аналітичного сервісного центру (UASC) та мобільного додатку «Поліція 102» готується до відкриття сучасний ситуаційний центр з відеостеною та можливістю виведення на екран інформації в stream-режимі, в тому числі – з камер інтелектуального відеоспостереження.

Ситуаційний центр створений за підтримки Донецької ВЦА для моніторингу та аналізу стану публічної безпеки під час масових заходів, резонансних злочинів тощо. Він працюватиме спільно з управлінням кримінального аналізу та прогнозуватиме, як краще використовувати сили поліції у протидії злочинності.

Микола Семенишин наголосив, що зараз поліція відновлює тісну співпрацю з громадою. Презентовані жителям та вже запущені відразу три спільні проекти – «Безпечний будинок», «Сусідська варта» та трирівнева модель профілактики підліткової злочинності. В кожній громаді враховуватиметься проблематика саме цього населеного пункту.

Крім того, відроджується діяльність громадських формувань з охорони правопорядку, які діятимуть на основі Закону України «Про участь громадян в охороні громадського порядку та державного кордону», відроджується національно-патріотичне виховання молоді, покращується взаємодія між поліцією та координаційною радою ВЦА.

Керівник Донецької ВЦА Павло Жебрівський відзначив необхідність встановлення на всіх трасах регіону інтелектуальних камер, придбання яких частково фінансуватимуться адміністрацією.

«Успішність в Маріуполі, Покровську вже показала - наявність відеокамер вже зменшує злочинність, бо є профілактикою, а виявлення і розкриття злочинів значно пришвидшується. Це не тільки завдання поліції, це наша спільна справа для того, щоб на вулицях Донеччини було спокійно та безпечно».

Редактор: [email protected]

© 2010 Телеканал УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео