У Вейшань – знаменитий автор пам'ятника "Ворота душі. Діалог Тараса Шевченка і Ду Фу"

14 грудня на території Ботанічного саду імені академіка Олександра Фоміна відбулося урочисте відкриття пам'ятників двом визначним поетам – Тарасу Шевченку та китайському поету Ду Фу.

На презентацію завітали Віце-прем'єр-міністр В’ячеслав Кириленко, Міністр культури Євген Нищук, ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Леонід Губерський та власне сам автор У Вейшань. Це був другий візит видатного скульптора У Вейшаня до України.
Гості зазначили, що статуї символізують дружбу та співробітництво між двома країнами. Відомо, що пам'ятники приурочені до 25-річниці україно-китайських дипломатичних відносин.

Скульптурна композиція матиме назву «Ворота душі. Діалог Тараса Шевченка і Ду Фу». Сьогодні вона прикрашає старий центр Києва - Ботанічний сад імені академіка Олександра Фоміна.

Витвір виконано у формі двох книг. Вони знаменують уявний діалог між двома видатними поетами. На сторінках скульптурних книг розміщено рядки з поезії митців. Пам'ятники виконані з бронзи та сягають понад 2 метри у висоту.

З одного боку – корифей поезії Ду Фу, відомий кожній родині і кожному дому у Китаї, з іншого – Кобзар українського народу – геній Тарас Шевченко. За задумом автора, вони подолали відстань, більшу ніж тисячу років, перетнувши час та простір, континенти, нації, країни, щоб стати втіленням двох душ, що існують у вічному діалозі. На творрі здійснено написи: «О, як би побудувати дім , під стелею якого були б мільйони кімнат для бідняків із долею невдалою» ДуФу і «Учітесь, читайте, і чудому научайтесь, й свого не цурайтесь» Тарас Шевченко.

Цього ж дня посвідчення почесного звання китайському майстру вручив Міністр культури України Євген Нищук. Автор новоствореної пам'ятки, директор Національного художнього музею Китаю У Вейшань, неодноразово був визначним лауреатом різноманітних премій та нагород, серед яких є і українські.

Минулого року скульптор був нагороджений медаллю «За розвиток України» Міністерством культури України та Почесним орденом Фонду Президента України, а вже сьогодні призначений іноземним членом Національної академії мистецтв України.

                                       

У Вейшань видатний китайський скульптор, директор Національного художнього музею Китаю (НХМК), заступник голови Асоціації художників Китаю, постійний член комітету і директор Комітету культури Демократичної ліги Китаю, почесний академік Китайського університету при Гонконзі, президент Академії скульптури Китаю при Національній Академії образотворчих мистецтв при Нанкінському університеті (NanjingNormal University).

Створив понад 500 скульптур, включаючи монументальні пам’ятники історичним особистостям, скульптурні портрети знаних і простих людей Китаю та закордону. Він є автором теоретичних праць «Про експресивну скульптуру» та «Теорія восьми основних стилів традиційної китайської скульптури», які є всеохоплюючим оглядом китайської скульптурної традиції.

У Вейшань - перший китайський творець, хто встановив свій скульптурний твір на території нашої держави. Митець позитивно налаштований на подальшу культурну співпрацю України та Китаю.

                                      

Тегі: китайський поету ду фу, культурна співпраця україни та к, посвідчення іноземного члену н, 25-річниця україно-китайських ди, «ворота душі. діалог тараса шевч, у вейшань
МИКОЛА ГОЛОМША – НАРОДНИЙ ПРОКУРОР! СУД ВИЙШОВ НА ФІНІШНУ ПРЯМУ!
В Окружному адміністративному суді міста Києва, відбулося чергове засідання по справі Миколи Голомші, щодо незаконного звільнення з посади першого заступника Генерального прокурора України.Нагадаємо, що...
Трильйон доларів інвестицій в Україну до 2025 року
У студії Інформаційного агентства УНТ «Українське народне телебачення» відбувся телеміст Київ-Лондон на тему «Нові імпульси залучення інвестицій в Україну». Його головною метою стало обговорення того,...
Керівництво ГУНП в Луганськй області привітало ветеранів та пенсіонерів МВС України
В День вшанування пенсіонерів та ветеранів МВС України та Національної поліції, в актовій залі Сєвєродонецького відділу поліції вітали ветеранів - правоохоронців, які впродовж багатьох років свого життя...
ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ у КНЕУ ім. Вадима Гетьмана
9 грудня 2017 р. відбувся День відкритих дверей у КНЕУ ім. Вадима Гетьмана.Наш університет гостинно і з радістю зустрів абітурієнтів, а майбутні студенти вдячно відповіли на теплу зустріч своїм ентузіазмом,...
Нагородження переможців конкурсу для дітей та молоді "Місцеве самоврядування - це ми!"
Школярі та студенти Харкова і дев’яти районів області отримали нагороди за перемогу в обласному конкурсі «Місцеве самоврядування – це ми!»Молодь отримала дипломи і подарунки: за перше місце у персональних...