Інформаційне агентство УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Їх об’єднав ритм і погони: поліцейському підрозділу барабанщиць Донеччини чотири роки

186901 ПЕРЕГЛЯДІВ

Відпрацьований ритм, синхронні рухи, відкрита посмішка - ці дівчата притягують погляд. У формі та з барабанними паличками в руках - вони професійно забезпечують спокій громадян, а майстерною грою на інструменті дарують гарний настрій та посмішки. Вже чотири роки ансамбль барабанщиць є візиткою карткою поліції Донецької області.
Історія ансамблю почалася восени 2016 року. Щоб підтримати ритмічними виступами виснажених бойовими діями мешканців регіону, було вирішено створити незвичний творчий колектив.
Унікальність проєкту в тому, що це був перший підрозділ барабанщиць в Україні, до складу якого увійшли діючі співробітниці поліції. Дівчата-поліцейські з підрозділів слідства, карного розшуку, превенції, кадрів та відділу «102» об’єдналися в одну команду. Причому у той момент ніхто й не думав, що вже за місяць опанує музичний інструмент.
Репетиції проходили у позаслужбовий час, по шість годин на тиждень. Попри щільний робочий графік та щоденні невідкладні завдання, дівчат захопила ідея, яка поєднала в собі силу музики, мужність та красу.
Старший інспектор сектору кадрового забезпечення Центрального відділу поліції Олександра Кисельова у команді барабанщиць з першого дня. Вона добре пам’ятає своє перше знайомство з інструментом: «Ми взяли до рук олівці, але не для звичного нам документування злочину, а для освоєння нової лінії роботи. Було страшнувато, адже ніхто з нашого складу не мав музичної освіти, але одночасно усі ми відчували велике бажання навчитися новому та відточити майстерність до досконалості».
Так проходили дебютні репетиції. З часом олівці змінили барабанні палички, а барабанний ритм поєднався з синхронним шикуванням. Чути музику та грати на інструменті вчив дівчат професійний барабанщик оркестру поліції Донеччини, а хореографом та наставницею колективу від початку і на сьогодні є працівниця главку Вікторія Піскус. Поступово дівчата втілили в життя нереальну, на перший погляд, ідею.
«Учасниці ансамблю з азів навчалися мистецтву дефіле з барабанами, відпрацьовували синхронність рухів. Особливу роль відіграє освоєння основ акторської майстерності і танцювальних елементів», - розповідає хореограф.
На сьогоднішній до складу ансамблю входять 17 барабанщиць, серед них - 5 курсанток Донецького юридичного інституту МВС України.
Ангеліна Ткач - майбутній слідчий. Дівчина закінчила клас фортепіано і знайшла застосування своїм музичним навичкам в ансамблі. Вже наступного літа барабанщиця змінить курсантські погони на поліцейські та продовжить творчі виступи в званні лейтенанта.
Переїхавши на Донеччину, не залишила й улюблене заняття Анастасія Горбань. Отримуючи юридичну освіту у Харківському національному університеті внутрішніх справ, ще на першому курсі дівчина пройшла конкурсний відбір до складу барабанщиць вишу, на другому курсі стала командиром підрозділу. Зараз 21-річна Анастасія проходить стажування на посаду інспектора в Головному управлінні Нацполіції Донеччини. «Перед кожною з нас стоїть завдання - не підвести одна одну. Адже, помилившись, можна збити з ритму весь колектив», - ділиться лейтенантка.
Наразі в арсеналі тендітного й одночасно мужнього підрозділу барабанщиць 7 музичних номерів, а за плечима - понад двохсот виступів. За ці роки дівчата дарували радість мешканцям різних куточків регіону: підтримували громадян на лінії зіткнення, знайомили школярів з професію поліцейського та брали участь у всіх масштабних заходах в кожному населеному пункті.
За ці роки ансамбль барабанщиць став візитною карткою поліції Донеччини. Перший гастрольний виїзд за межі регіону став незабутнім для всіх учасниць. У 2017 році дівчата-барабанщиці отримали запрошення виступити на церемонії відзначення другої річниці Нацполіції у Києві разом з колективами Національної академії внутрішніх справ (Київ) та Харківського національного університету внутрішніх справ. Вже за два тижні - урочистості на Закарпатті. Тоді Маріуполь та Ужгород разом відсвяткували День державного прапора та 26-ту річницю незалежності України. Колону ужгородців, які пронесли містом 100-метровий прапор, очолили поліцейські барабанщиці.
Сьогодні репетиції продовжуються. Ініціативу щодо творчої діяльності колективу активно підтримує очільник поліції Донеччини Микола Семенишин. В умовах карантину дівчата репетирують на свіжому повітрі, адже не можна втратити набуті навички. Наступний масштабний виступ відбудеться в Маріуполі під час святкування Дня міста - барабанщиці разом з оркестром поліції Донеччини та кінною поліцією задаватимуть ритм маршу усьому заходу.

Відділ комунікації поліції
Донецькій області

Передрук матеріалів, використання фото, відео дозволяється тільки за умови посилання на «Інформаційне агентство УНТ» та зазначення автора. «Інформаційне агентство УНТ» не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Редактор: redaktor@unt.ua

© 2018 Інформаційне агентство УНТ Українське Народне Телебачення