Інформаційне агентство УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

ОПЕРАТОРИ ССО НАВЧАЮТЬСЯ НАДАННЮ МЕДИЧНІЙ ДОПОМОЗІ ЗА АЛГОРИМОМ НАТО

ОПЕРАТОРИ ССО НАВЧАЮТЬСЯ НАДАННЮ МЕДИЧНІЙ ДОПОМОЗІ ЗА АЛГОРИМОМ НАТО
2064 ПЕРЕГЛЯДІВ

У полку Сил спеціальних операцій на Хмельниччині відбуваються заняття у межах курсу спеціальної підготовки тактики малих підрозділів. Під час занять з тактичної медицини за основу беруть натовський алгоритм надання допомоги MARCH - Massive hemorrhage-Airways-Respiration-Circulation-Hypothermia. Це комплекс заходів, розроблений для порятунку поранених бійців безпосередньо під час бойових дій. У рамках алгоритму відбуваються послідовні дії: M (масивна кровотеча) — зупинка кровотечі, що загрожує життю; A (дихальні шляхи) — забезпечення прохідності дихальних шляхів; R (дихання) — закриття всіх відкритих ран грудної клітки; C (циркуляція) — повний огляд пораненого, зупинка кровотеч, діагностика шоку; H (гіпотермія/ЧМТ) — попередження гіпотермії.

Першочергова мета занять - підвищення рівня воїнів у процесі надання допомоги постраждалим від елементарних пошкоджень до важких поранень, розповів кореспонденту АрміяInform старший інструктор військової частини з тактико-спеціальної підготовки.

За специфікою роботи оператори-розвідники тривалий час можуть перебувати далеко від бойових медиків, тож, у разі поранень вони повинні діяти як штатні медичні фахівці. Тож, тренуються надавати допомогу у різноманітних ситуаціях: від зупинки масивних кровотеч до проведення комплексу заходів, які здійснюють у разі поранення грудної клітини.

— Спецпризначенцю, щоби врятувати пораненого, потрібно бути холоднокровним та спиратися на ті знання і навички, які вони опановують на заняттях з тактичної медицини. Як тільки воїн-рятівник, що надає домедичну допомогу, починає жаліти пораненого — не факт, що той виживе. У таких випадках потрібно відкинути емоції та діяти впевнено, — каже старший інструктор з тактико-спеціальної підготовки.

Під час занять із тактичної медицини оператори ССО враховують як практику країн-партнерів, так і власний досвід, отриманий під час бойових дій на території Донецької та Луганської областей України.

Джерело: Сили спеціальних операцій ЗСУ

Теги: ССО,Сили спеціальних операцій, ЗСУ, Збройні Сили України

Передрук матеріалів, використання фото, відео дозволяється тільки за умови посилання на «Інформаційне агентство УНТ» та зазначення автора. «Інформаційне агентство УНТ» не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Редактор: redaktor@unt.ua

© 2018 Інформаційне агентство УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео