Інформаційне агентство УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

Ще один підрозділ ССО України готується до вступу в Сили реагування НАТО

Ще один підрозділ ССО України готується до вступу в Сили реагування НАТО
1633 ПЕРЕГЛЯДІВ

Незабаром наші вояки мають пройти оцінювання НАТО першого рівня NEL-1. Це - складова перевірки та зворотнього зв`язку концепції оперативних можливостей Альянсу.


За правилами НАТО, кандидатів у Сили реагування оцінюють саме під час міжнародних заходів підготовки. Тож, задля цього влітку 2021-го в Україні відбудуться багатонаціональні навчання “Silver Saber - 21”.
Участь у них окрім підрозділу українських SOF візьмуть польські партнери. Вже нині в Україні перебуває делегація командування ССпО республіки Польща, чиї представники є менторами українського підрозділу. Вони взяли участь у плануючий конференції з організації і проведення навчань “Silver Saber - 21”.


Також очікується, що участь у навчаннях візьмуть і представники США.
“Silver Saber - 21” є першим із двох етапів оцінювання підрозділу ССО України представниками НАТО. За умови вдалого складання іспитів міжнародним партнерам, іще одна частина українських SOF стане до бойового чергування у складі Сил реагування НАТО у 2022 році.
2020 року один із підрозділів Сил спеціальних операцій ЗСУ вже отримав оцінку «боєготова» від представників Альянсу. А Україна стала першою країною, чий підрозділ SOF увійшов до Сил реагування НАТО, без членства у Альянсі.

ДОВІДКОВО:
Сил реагування НАТО (NATO Response Force - NRF) були створені країнами-членами Північно-атлантичного Альянсу у 2002 році і замінили Союзне Командування Європи Мобільними Силами. До NRF входять сухопутні війська, підрозділи спеціального призначення, повітряних, морських сил. Вони перебувають у постійній бойовій готовності і залучаються протягом 5 днів до операцій з реагування на кризові ситуації по всьому світу. Під час військових конфліктів Сили реагування НАТО мають стримувати ворожі сили до прибуття основного угруповання протягом 30 днів.

Джерело: Сайт Сил спеціальних операцій ЗСУ

Теги: ССО,Сили спеціальних операцій, Збройні Сили України

Передрук матеріалів, використання фото, відео дозволяється тільки за умови посилання на «Інформаційне агентство УНТ» та зазначення автора. «Інформаційне агентство УНТ» не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Редактор: redaktor@unt.ua

© 2018 Інформаційне агентство УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео