Телеканал УНТ
Українське Народне Телебачення
Головне в Україні

«Польські аграрії можуть заспокоїтись. Їхній ринок не є головним для України», — Гетьманцев

«Польські аграрії можуть заспокоїтись. Їхній ринок не є головним для України», — Гетьманцев
112 ПЕРЕГЛЯДІВ

Польські фермери збираються відновити блокаду руху вантажів через кордон з Україною, як минулого року, та анонсували першу блокаду для КПП "Медика-Шегині", яку хочуть тримати до кінця року.

Зображення

У 2023 році польські фермери блокували кордон з Україною, на що польська влада ніяк не реагувала, адже це відбувалось на тлі парламентських і місцевих виборів.

Опісля фермери стали акцентувати на тому, що польський ринок нібито завалений українською аграрною продукцією, через віщо дестабілізується і погіршується робота місцевих фермерів.

Тож народний депутат від партії “Слуга народу”, голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев пише, що попри солідний врожай ранніх зернових і дещо менший пізній (очікувано менший через погодні умови), польський внутрішній ринок не є головним для нас. Тому місцеві аграрії можуть бути абсолютно спокійними.

«Ми не збираємось відмовлятись чи згортати ті суходільні маршрути, які налагодили чи розширили минулого року, щоб підтримати інфраструктуру тих наших друзів, які під час блокування кордону підставили плече, а не ногу. Суходільний транзит є суттєво менш вигідним, має скромнішу спроможність, вимагає складних логістичних рішень, аніж використання морських поставок», — пише Гетьманцев.

Він додає, що розширення суходільного транзиту можливе лише тоді, коли будуть серйозні перешкоди у постачанні українського зерна на світові ринки чи виконанні наших зобов‘язань перед партнерами (а це майже півсотні держав світу, які отримували зерно завдяки морському коридору).

«Саме морський коридор більше року є основою нашого зернового експорту. Якщо загальні поставки зернових і зернобобових культур на зовнішні ринки у 2024 році зросли на 55%, то морські перевезення — на 74%. За 9 місяців з початку року через морські порти відвантажено 46,3 млн тонн аграрної продукції», — написав нардеп.

Як він зазначає далі, щоб дискредитувати Україну як надійного постачальника зерна та гаранта світової продовольчої безпеки, росіяни атакують балістичними ракетами судна, які знаходились в Одесі.

Спершу це було цивільне судно "PARESA" під прапором Сент-Кітс і Невіс. балістична ракета влучила просто у відкритий трюм судна, який був завантажений зерном. Відомо, що на борту було близько 6 тисяч тонн української кукурудзи, яка вже наступного ранку мала вирушити до Італії.

Вдруге росіяни поцілили у цивільне судно під прапором Палау. Внаслідок удару 60-річний українець, ще пʼятеро іноземних громадян, членів екіпажу, постраждали.

Довідково про можливе блокування кордону з Польщею: Здавалося б, Україна та Польща провели декілька раундів консультацій у двосторонньому форматі між профільними відомствами. І навіть дійшли до спільного рішення. На рівні Європейського Союзу вже у червні цього року з пролонгацією економічного «безвізу» погодили так званий режим «екстреного гальмування» (поновлення застосування мит і квот у разі різкого порівняно з попередніми періодами зростання експорту конкретної аграрної продукції, чи виникнення в інший спосіб загрози дестабілізації на ринку як у цілому в об’єднанні, так і у якісь конкретній державі ЄС). Але ні.

«Наразі оформлення транспортних засобів здійснюється у звичайному режимі. У разі початку страйку та про подальші зміни ситуації інформуватимемо вас додатково», — зазначили у Держмитслужбі.

Інформацію про акцію опублікував один з основних організаторів протестів польських аграріїв Рафал Меклер, зазначивши, що «роботи у полі скінчились і можна боротися за своє». У заявці на акцію вказані ті ж часові рамки, тобто з 8 жовтня до 31 грудня; конкретна година початку блокади не зазначена.

Редактор: redactor.unt@gmail.com

© 2010 Телеканал УНТ Українське Народне Телебачення

Мої відео