За процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури громадянину заочно повідомлено про підозру в колабораційній діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України).
На початку повномасштабного вторгнення рф в Україну директор одного з комунальних підприємств Мангушської селищної ради залишився на захопленій ворогом території. Він добровільно пішов на співпрацю з окупантами. За лояльність до дій держави-агресора чоловіка призначили так званим заступником голови незаконно створеної «мангушської селищної адміністрації першотравневого району днр».
У 2023 році за служіння ворогу та просування російських наративів серед місцевого населення він став «головою мангушської муніципальної ради днр». Підозрюваний скликає засідання, на яких псевдодепутатами приймаються нікчемні нормативні акти згідно з законодавством рф.
Крім того, псевдопосадовець розподіляє бюджетні кошти й активно співпрацює з підконтрольними медіа задля висвітлення своєї роботи. Також під час прийомів громадян створює видимість легітимності злочинної влади.
Громадянина звільнено із займаної посади в Україні. Його оголошено у розшук, адже він переховується від слідства.
Досудове розслідування - ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях. Максимальне покарання – 10 років за ґратами з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на 15 років та конфіскацією майна.